Czerwone rozstępy – pokonaj je jak najszybciej

Czerwone rozstępy są zmianami, które powstają wskutek pęknięć włókien kolagenowych. Taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, gdy następuje szybki przyrost masy lub rozciągnięcie ciała. To pierwsza, początkowa faza, którą można zredukować domowymi sposobami. Rozstępy dotyczą najczęściej piersi, ud, pośladków. W niektórych przypadkach pojawią się na brzuchu, a u nastolatków także na nogach.

Czerwone rozstępy – najczęstsze przyczynyCzerwone rozstępy

Czerwone rozstępy mogą mieć swoje źródło w zaburzeniach hormonalnych, przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, intensywnych treningach na siłowni, otyłości, ciąży, w okresie dojrzewania i gwałtownym wzroście ciała. Jeśli zauważymy pierwsze czerwone linie, trzeba jak najszybciej wdrożyć odpowiednią kurację przywracającą gładkość i jednolity kolor skóry. Tylko wtedy możemy osiągnąć sukces bez potrzeby specjalistycznych zabiegów. Lasery wraz z innymi urządzeniami redukującymi rozstępy przeznaczone są dla utrwalonych, białych linii.

Czerwone rozstępy a skuteczne sposoby walki

Czerwone rozstępy są świeżymi zmianami, dlatego da się je szybko zniwelować poprzez:

 • naturalne serum na rozstępy.
 • domowe masaże.
 • zbilansowaną dietę.
 • systematyczne ćwiczenia gimnastyczne lub aerobik wodny.
 • specjalne zabiegi w klinice medycyny estetycznej.

Rozstępy czerwone pokonasz domowymi sposobami

Rozstępy czerwone wymagają przede wszystkim odżywczej i naturalnej pielęgnacji. Kremy i balsamy proponowane we współczesnej kosmetyce coraz częściej rezygnują ze szkodliwych substancji chemicznych na rzecz witamin, kofeiny i wyciągów z roślin. Niestety wciąż jednak można napotkać kosmetyki o zawartości silikonów, parabenów czy PPGów, które w dłuższej perspektywie nie tylko nie pomagają, ale też alergizują naskórek i wywołują choroby. Dobre kosmetyki na czerwone rozstępy mają składniki pochodzące wyłącznie z natury – tak jak np. krem Strialys. Zawartość kremu Strialys powoduje, że ciało jest nawilżone, zregenerowane, wzmocnione i ujędrnione, a proces rozpadu komórek tłuszczowych zostaje przyspieszony.

Czerwone rozstępy zwalczysz też przez rutynowe masaże wykonywane każdego wieczoru. Masować można zarówno obszary ciała pokryte rozstępami, jak i te, w których skóra jest gładka – masaż będzie wtedy aktywnością profilaktyczną. Warto łączyć masowanie ze smarowaniem naturalnego kremu. Ruchy dłoni muszą być delikatne, ale jednocześnie dość dynamiczne – pamiętajmy o zachowaniu kierunku od dołu ku górze, czyli dokładnie tak jak płynie krew w żyłach. W ramach profilaktycznego masażu dobrym narzędziem jest też szorstka rękawica lub szorstka strona gąbki.

Specjalistyczne zabiegi służą przede wszystkim osobom z zaawansowanymi rozstępami. Są bezpieczne i przeprowadzane przez specjalistów.

Rozstępów pozbędziesz się dzięki technologicznym metodom takim jak:

 • Endermologia LPG – wykorzystuje się metodę polegającą na masażu mechanicznym. Wywołanie podciśnienia pobudza tkanki skóry do produkcji m.in. kolagenu odpowiadającego za regenerację ciała.
 • Surgen – jedna z najbardziej innowacyjnych metod, wyróżniana działaniem energii hybrydowej. Surgen jest połączeniem radiofrekwencji z impulsami elektrycznymi. Działając równolegle, usuwają rozstępy.
 • Laser Palomar Emerge – mikrowiązki światła przenikają do skóry (głębokość ok. 1,5 mm), gdzie uszkadzają tkanki skóry właściwej, by potem nastąpiła jej regeneracja. Powstają nowe fibroblasty przyczyniające się do wytwarzania kolagenu.
 • Pollogen Legend – tkanki, które zostają rozgrzane aż do 60 stopni Celsjusza na nowo wytwarzają kolagen wraz z elastyną i kwasem hialuronowym.

Bibliografia

1. D. H. McDaniel, Laser therapy of stretch marks, Elsevier, 2002
2. A. Tosti, M.P. De Padova, Atlas of mesotherapy in skin rejuvenation, Informa Healthcare, 2007

2 komentarze Dodaj swoje
 1. uff czyli te czerwone rozstępy można jeszcze całkowicie usunąć. Ja jakiś tydzień temu zauważyłam je u siebie. Jeszcze dzisiaj zamówię sobie jakieś serum na rozstępy.

 2. Odkąd zaczęłam czytać na temat kremów na czerwone rozstępy to teraz w pierwszej kolejności przy zakupie takiego kremu sprawdzam dokładnie jego skład 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *