Serum na rozstępy – jak wybrać najlepsze?

Serum na rozstępy może okazać się kluczowym kosmetykiem w walce z tym uciążliwym defektem. Serum to coś więcej niż zwykły krem – jest mocniej skoncentrowane, działa silniej i skuteczniej. Po jakie sięgnąć, by efekty były szybkie i zadowalające?

Serum na rozstępy – które wybrać?Rozstępy na udzie

Serum na rozstępy powinno zawierać składniki silnie regenerujące skórę i pobudzające ją do odbudowy. Redukcja rozstępów nie jest prosta, zwłaszcza jeśli są one już w zaawansowanym stadium. Główną przyczyną ich powstawania jest intensywne rozciąganie skóry np. podczas okresu dojrzewania lub ciąży. Warto więc działać jak najszybciej, gdy tylko zauważymy pierwsze zmiany. Na rynku istnieją preparaty, które są w stanie znacznie zmniejszyć ich widoczność i wygładzić skórę.

Wybór produktu jest więc niezwykle ważną decyzją. Odpowiednio dobrane serum na rozstępy powinno zawierać aktywne składniki, które faktycznie uelastycznią skórę oraz pobudzą produkcję kolagenu na tyle, by zmiany stały się mniej widoczne. Warto więc sprawdzać skład kosmetyku, nie kierować się wyłącznie reklamą.

Składniki których należy szukać to przede wszystkim naturalne wyciągi, które są bezpieczne dla kobiet w ciązy, nie wywołują podrażnienia ani reakcji alergicznych, takie jak:

  • kofeina – znany i skuteczny składnik kosmetyków przeciw cellulitowi równie dobrze sprawdza się w pielęgnacji skóry z rozstępami. Ujędrnia, napina i pomaga likwidować tkankę tłuszczową, co znacznie poprawia wygląd skóry. Kofeina pobudza krążenie i zmniejsza widoczność blizn, co jest szczególnie istotne w walce z rozstępami.
  • wyciąg z bluszczu – jest to ekstrakt znany ze swoich właściwości regenerujących. Wspomaga przepływ limfy, pomaga usunąć nagromadzone toksyny i odbudowuje uszkodzony naskórek. Dodatkowo, poprawia zdolność wchłaniania innych składników aktywnych.
  • ekstrakt z zeń-szenia – bogaty w witaminy i minerały, pobudza procesy regeneracyjne i stymuluje skórę do intensywnej odbudowy
  • proteiny jedwabiu – zatrzymują wodę w skórze i tworzy naturalny film ochronny, co sprawia, że jest ona w dobrej kondycji.

Preparat zawierający powyższe składniki, jak np. krem na rozstępy Strialys, będzie szczególnie skuteczny w walce ze świeżymi zmianami. Istnieje wówczas szansa na niemal zupełne ich zlikwidowanie. Jeśli doszło do zbliznowacenia naskórka a rozstępy nabrały perłowo – białej barwy, dzięki pielęgnacji wciąż można znacznie zmniejszyć ich widoczność.

Takie składniki zawiera krem na rozstępy Strialys
Krem na rozstępy Strialys

Serum na rozstępy – jak wspomóc jego działanie?

Serum na rozstępy to preparat o silnym, skoncentrowanym działaniu. Jednak odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne są w stanie podnieść jego skuteczność i wspomóc redukcję nawet zaawansowanych rozstępów. Podstawą jest nawilżanie – sucha, odwodniona skóra nigdy nie będzie wyglądać zdrowo. Warto szukać więc balsamów zatrzymujących wodę w naskórku, z naturalnymi składnikami wnikającymi wgłąb skóry. Kolejnym zabiegiem, który warto stosować jest regularny peeling.

Złuszczanie martwego naskórka to najlepszy sposób na wygładzenie ciała, nadanie zdrowego kolorytu i ułatwienie wchłaniania substancji aktywnych z innych kosmetyków. Serum na rozstępy zadziała na te już istniejące, natomiast warto również zapobiegać występowaniu świeżych. Podstawą jest zdrowy, aktywny tryb życia. Codzienna dawka ruchu, zróżnicowana dieta dostarczająca wszelkich składników odżywczych czy unikanie przetworzonej żywności – przestrzeganie kilku kluczowych zasad sprawi, że ciało będzie w dobrej formie. Zdrowy tryb życia pozwala na dłużej zachować młody wygląd i uniknąć nadwagi, która jest jedną z przyczyn występowania rozstępów.


Bibliografia

1. S. S. Shapiro, C. Saliou, Role of vitamins in skin care, Elsevier, 2001
2. M. Brennan, M. Clarke, D. Devine, The use of anti stretch marks’ products by women in pregnancy: a descriptive, cross-sectional survey, 2016
3. T.A. Musto, Scars and keloids. BMJ, 2004

3 komentarze Dodaj swoje
  1. Serum na rozstępy jest ok, ale wydaje mi się, że na rozstępy to najlepszy jest zabieg laserowy. Krem trzeba zacząć używać bardzo wcześnie, żeby dał jakieś efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *