O mnie

Ta strona powstała z myślą o kobietach, które chcą pozbyć się rozstępów i wiotkiej skóry po ciąży, przybraniu na wadze, albo intensywnym odchudzaniu. To jednak nie tylko kobiecy problem – charakterystyczne czerwone (a po jakimś czasie białe) linie dotyczą także płci męskiej. Zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu pojawiają się równie często u dziewcząt jak i u chłopców. Zatem panowie także znajdą tutaj przydatne dla siebie treści.

Na naszej stronie dostarczymy Ci informacji na temat tego, czym właściwie są rozstępy, kogo mogą dotyczyć, jakie są przyczyny ich występowania. Przeczytasz także o tym, jak im zapobiegać i jakie są sposoby radzenia sobie z nimi. Opowiemy wszystko o różnego rodzaju kosmetykach na rozstępy: balsamach, kremach, peelingach, olejkach. Specyfikach przeznaczonych do używania na całym ciele oraz tych dedykowanych do stosowania na jego wybranych partiach np. na piersiach.

Pokażemy, które składniki kremów na rozstępy są skuteczne i powiemy dlaczego warto ich szukać w tego typu preparatach. Wskażemy też, których substancji należy unikać, bo mogą zwyczajnie zaszkodzić Twojej skórze. Ponadto szczegółowo opiszemy zabiegi kosmetyczne, które przeprowadzisz w zaciszu własnego domu, jak również te profesjonalne, do wykonania w gabinecie kosmetologa bądź w salonie medycyny estetycznej.

Każdy zamieszczony na stronie tekst zaopatrzamy bibliografią, tak aby było wiadomo, do jakich źródeł możecie sięgnąć, jeśli jakieś zagadnienie poruszone na stronie szczególnie Was zainteresuje. Jeśli nasuwają się Wam jakieś konkretne pytania – zapraszamy do kontaktu, chętnie posłużymy pomocą.

Rozstępy pojawiają się na ciele najczęściej w okresie ciąży, gdy skóra musi mocno się rozciągnąć w bardzo krótkim czasie. Między innymi z myślą o młodych mamach powstała niniejsza strona. Chcemy Wam pomóc odzyskać dobry wygląd po urodzeniu dziecka. Pojawienie się maluszka na świecie rekompensuje wiele niedogodności związanych z ciążą, porodem i połogiem. Nie mniej jednak, skoro są sposoby na to, aby wrócić do wcześniejszej formy, to szkoda z nich nie skorzystać, prawda? Zwłaszcza że radosna, zadowolona i zadbana mama to także szczęśliwsze dziecko. I to dosłownie – pamiętaj, że dziecko z łatwością wyczuwa Twoje emocje, i kiedy jesteś smutna lub rozdrażniona – ono również.

Mamy jednak świadomość, że białe paski na ciele (jak potocznie nazywane są rozstępy) dotyczą nie tylko kobiet w ciąży. Często zdarzają się również osobom z nadwagą. Dlatego na naszej stronie piszemy też o właściwym odżywianiu, ćwiczeniach i zdrowym stylu życia. Tak abyście więcej nie musieli martwić się rozstępami spowodowanymi nadwagą, brakiem ruchu i zbyt kaloryczną dietą.

Opowiemy też trochę o ujędrniającej i przeciwstarzeniowej pielęgnacji ciała, tak aby walcząc o zredukowanie rozstępów można było jednocześnie zadbać o zachowanie jędrnej i młodo wyglądającej skóry na wiele lat.

Chcesz jak najlepiej zadbać o skórę, na której pojawiły się rozstępy? Rozumiemy to. Wiemy, że dobry wygląd skóry to lepsze samopoczucie. Pokażemy Ci dostępne rozwiązania na problemy z rozstępami i podpowiemy, jakie sprawdzą się najlepiej, w których przypadkach. Rozstępy mogą wystąpić na ciele z rożnych powodów, a skóra każdego z nas różni się kondycją, wiekiem, stopniem wrażliwości itp. Dlatego zawsze pamiętaj, żeby podchodzić do jej pielęgnacji indywidualnie.

Zmagasz się z problemem rozstępów, blizn, wiotkiej skóry po porodzie, niedawno odbytej kuracji odchudzającej albo na skutek częstych wahań masy ciała? Ta strona powstała właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.