Kremy przeciwzmarszczkowe skuteczne dla twojej skóry

Każda z kobiet chce wyglądać pięknie i zjawiskowo. W tym celu kobiety dbają o swoją urodę każdego dnia. Na te czynności składa się między innymi nakładanie makijażu, stosowanie kosmetyków, preparatów, wizyty u kosmetyczki, w salonach piękności. W dbaniu o świetny wygląd kluczowe rolę odgrywa sylwetka oraz wygląd skóry. Te dwa czynniki mają główny wpływ na to, czy inni postrzegają daną osobę jako atrakcyjną, czy też nie.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach mężczyźni również coraz częściej dbają o siebie. Może nie nakładają na siebie każdego dnia makijażu, jednak wielu panów pielęgnuje swoją skórę, stosując różne kremy, maści i inne preparaty. Stąd coraz mniej nas dziwi zapotrzebowanie na krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn.

Starzenie się skóry i zmarszczki

Wraz z wiekiem skóra człowieka staje się coraz starsza. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, widoczne przede wszystkich na skórze twarzy. Zmarszczki stanowią problem, z którym zmagają się już nawet ludzie młodzi. Pojawianie się zmarszczek zależy od wielu czynników. Ważne są predyspozycje genetyczne, na które może składać się bogata mimika, częste uśmiechanie się. Im bogatsza mimika twarzy u danej osoby, tym większa szansa na szybsze pojawienie się zmarszczek.

Krem przeciwzmarszczkowy – skuteczny sposób na zwalczenie zmarszczek

Zmarszczki wpływa na wizerunek i samopoczucie człowieka. Jednak na szczęście można zrobić coś, aby opóźnić ich pojawienie się, a te, które już się powstały, zniwelować. Dobrą metodą na walkę ze zmarszczkami jest stosowanie kremu. Krem przeciwzmarszczkowy może zarówno uchronić naszą skórę przed skalaniem zmarszczkami, jak i spowodować, że zmarszczki istniejące ulegną spłyceniu.

Zmarszczki na czole

Jakie składniki powinien zawierać w sobie krem przeciwzmarszczkowy?

Kremy przeciwzmarszczkowe mogą zawierać różne składniki. Bardzo dobre są kremy naturalne, których składniki zaczerpnięte zostały z darów natury.

Skuteczny krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać przede wszystkim:

  • witaminę C – jest silnym antyoksydantem, regeneruje skórę, pobudza ją do produkcji elastyny oraz kolagenu,
  • witaminę E – chroni włókna kolagenu przed degradacją, zabezpiecza skórę przed szybkim starzeniem, dba o jej nawilżenie,
  • koenzym Q10 – spłyca zmarszczki, nawilża skórę,
  • ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego – pobudza odnowę włókien kolagenowych i elastynowych, poprawia napięcie skóry,
  • palmitynian tetrapeptydu – stymuluje syntezę nowych włókien.

Krem Buatic – skuteczny preparat na zmarszczki

Buatic krem na zmarszczki
Buatic – serum przeciwzmarszczkowe

Wiele jest kremów na rynku, jednak nie wszystkie działają. Jak znaleźć naprawdę skuteczny krem przeciwzmarszczkowy? Przede wszystkim patrząc na skład. To niezawodny sposób, by wybrać dobry produkt. Im więcej składników aktywnych, tym lepszy krem.

Przykładowo krem Buatic, jest to serum przeciwzmarszczkowe, które idealnie pielęgnuje skórę, zapobiega powstawaniu zmarszczek, niweluje także te już istniejące. W jego składzie znajdziemy między innymi koenzym Q10 – nauka potwierdza jego przeciwzmarszczkowe działanie; bogaty we flawonoidy i inne cenne, odmładzające skórę związki ekstrakt z żeń-szenia syberyjskiego, a także pobudzający syntezę nowych włókien kolagenowych i elastynowych palmitynian tetrapeptydu.

Preparat ten doskonale nawilża skórę, ujędrnia ją i nadaje jej piękny blask. Doskonale się wchłania i nie pozostawia na skórze charakterystycznego filmu, dlatego nadaje się do stosowania jako krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn.

Krem do skóry w zależności od wieku

Kremy w aptekach i drogeriach można podzielić ze względu na wiele kryteriów. Jednym z nich jest podział z uwagi na wiek skóry.

  • Kremy 20 + są przeznaczone dla osób, które są w wieku pomiędzy 20, a 30 rokiem życia. Wiek ten to świetny moment na rozpoczęcie pielęgnacji skóry kremami. W tym wieku skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia.
  • Kremy 30 +, przeznaczone dla nieco starszych osób, cechują się nieco innym składem. Skóra nie ma już tak dobrych właściwości regeneracyjnych, jest bardziej delikatna. Zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki. Ważne jest, aby kremy dla osób w tym wieku zatrzymywały wodę w skórze.
  • Kremy 40+, 50+, w tym wieku skóra nieco się zmienia, powoli się starzeje. Nie jest już taka jędrna i sprężysta. Traci odporność. Składniki aktywne w tych kremach przede wszystkim nawilżają głęboko i na długo, odżywiają oraz energetyzują skórę. Muszą zwiększać też produkcję kolagenu, czyli mieć właściwości odmładzające.

Zmarszczki na twarzy.

Podział ten wydaje się zasadny, jednak przyglądając się bliżej składom tych kremów możemy dostrzec wiele nieścisłości. Dlaczego jeden składnik ma być dobry w wieku 20 lat, a w wieku 50 lat już nie? Nie istnieją żadne badania, które przypisywałyby daną substancję do potrzeb skóry w danym wieku. Dlaczego więc nie zaleca się sięgania 20-latkom po bardziej gęste odżywczo kremy 50+? Ze względu na to, że zwykle kremy takie są naszpikowane silikonami i innymi składnikami mającymi zamaskować problem zmarszczek. Nie poprawiają one kondycji skóry, po ich zmyciu zmarszczki są widoczne i z czasem jeszcze bardziej się pogłębiają. Młodą skórę mogłyby po prostu obciążyć i, potocznie mówiąc, zapchać.

Tymczasem dobre kremy, zawierające rzeczywiście działające składniki, nadają się w każdym wieku. Przede wszystkim pomagają spowolnić powstanie zmarszczek. Trzeba mieć bowiem świadomość, że nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy nie usunie głębokich bruzd. Dlatego po kremy o właściwościach regeneracyjnych należy sięgnąć wcześniej, najlepiej zanim zmarszczki powstaną. Potwierdza to praktyka kobiet z krajów azjatyckich, które na długo cieszą się młodo wyglądającą cerą. Nie czekają do momentu, aż zmarszczki się pojawią, tylko bardzo wcześnie wdrażają profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy – osobny czy uniwersalny?

Właściwie pierwszym kremem na zmarszczki, po który sięgamy najwcześniej, jest krem pod oczy. Przeciwzmarszczkowy aspekt jest tutaj bardzo ważny, ponieważ skóra w okolicach oczu starzeje się znacznie szybciej, niż inne miejsca na twarzy. Jest to spowodowane mimiką oraz tym, że skóra wokół oczu i na powiekach jest cieńsza i prawie pozbawiona nawilżających ją gruczołów łojowych.

Kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy zwykle są bardziej odżywcze i tłuste, niż kremy na zmarszczki przeznaczone do całej twarzy. Istnieją jednak tzw. kremy uniwersalne, gęste odżywczo, które sprawdzą się zarówno pod oczy, jak i na całą twarz. Jest to praktyczne i wygodne, bo nie trzeba wtedy kupować dwóch osobnych kremów, a także korzystne, bo nie niesie ryzyka podrażnienia, gdy przypadkowo składniki różnych kremów nie będą zgodne ze sobą. I tutaj jako przykład możemy podać uniwersalny krem Buatic, który może być używany także jako krem przeciwzmarszczkowy pod oczy.

Czy warto stosować kremy przeciwzmarszczkowe i kiedy zacząć?

Zmarszczki są problemem, który prędzej czy później dotyka każdego człowieka. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych jest bardzo korzystne dla zachowania młodej skóry. Sięgając po kremy przeciwzmarszczkowe już wcześniej wyrobimy sobie taki nawyk i w przyszłości będzie nam łatwiej utrzymać systematyczność.

Właściwy wiek na rozpoczęcie profilaktyki starzenia to 20 lat, gdyż od tego momentu pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne w okolicach oczu.

3 komentarze Dodaj swoje
  1. Ja używam uniwersalnego kremu przeciwzmarszczkowego i jestem zadowolona. Składniki również ma naturalne i dobrze nawilża moją skórę.

  2. Uniwersalny czy nie uniwersalny najważniejsze, aby był naturalny i w miarę tani, ale wiadomo tani krem przeciwzmarszczkowy = słaby krem. Dlatego zawszę staram się celować w średnią półkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *