Jak pozbyć się rozstępów? Sprawdź najskuteczniejsze metody

Jak pozbyć się rozstępów, jeśli dopiero od niedawna dokuczają nam czerwone linie? Wdrożenie domowych metod i zmiany w stylu życia mogą pomóc w walce z tym schorzeniem. Rozstępy dotykają kobiet w różnych sytuacjach – w otyłości, zaburzeniach hormonalnych, podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Każda sytuacja jest odwracalna. Z przytoczonych wskazówek dowiesz się również jak się pozbyć rozstępów po ciąży.

Jak się pozbyć rozstępów zmianą nawyków?Rozstępy na pupie

Jak się pozbyć rozstępów w pierwszej fazie ich występowania? Bardzo ważnym elementem jest zbilansowana dieta – opieranie się na dostarczaniu dużej ilości witamin i węglowodanów złożonych, a małej cukru i węglowodanów prostych. W praktyce oznacza to, że zamiast spożywania wielu słodyczy, białego pieczywa czy makaronu, przerzucamy się na warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Chude mięso, kwasy omega 3 i zioła dodawane do potraw (np. koper włoski, tymianek, majeranek, oregano) również korzystnie wpływają na układ pokarmowy.

Taka dieta poprawia przemianę materii i wspomaga w procesach spalania tkanki tłuszczowej. Konieczne jest także regularne nawadnianie organizmu – zaleca się wypijanie wody mineralnej w dawce min. 1,5 litra dziennie. Produkty pełnoziarniste mają w sobie dużo błonnika, więc dla prawidłowej pracy jelit woda jest tym bardziej wskazana. Jeżeli ktoś zastanawia się jak pozbyć się rozstępów pozostając np. na diecie wysokotłuszczowej, może się rozczarować. Takie rozwiązanie nie istnieje.

Rozstępy są często wynikiem otyłości, dlatego zmiana nawyków żywieniowych może poprawić kondycję skóry. Zachowanie zbilansowanej diety przez całe życie zapobiega pojawianiu się nowych, poprzecznych linii. Dodatkowym środkiem kuracji jest skuteczna suplementacja na rozstępy. Jak się ich pozbyć za pomocą tabletek? W aptece i sklepach (zarówno internetowych, jak i stacjonarnych) dostępny jest np. kolagen w tabletkach. To rodzaj białka łącznego, które odpowiada za wygładzenie i równomierny wygląd skóry. Kolagen wraz z elastyną i kwasem hialuronowym wpływają na zachowanie młodego wyglądu i pozbycie się rozstępów.

Jak pozbyć się rozstępów? Kremy i pielęgnacja

Jak pozbyć się rozstępów włączając naturalną pielęgnację? Tylko ona jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów i jednocześnie zapewnić skórze bezpieczeństwo. Warto sięgać po składniki, które znajdując się w jednym produkcie, mają działanie kompleksowe. Taki jest np. krem Strialys. Połączenie ekstraktu z ruszczyka kolczastego, kofeiny, protein jedwabiu i innych substancji, zapewnia nawilżanie, oczyszczanie, szybsze rozbijanie komórek tłuszczowych i pełną regenerację.

Rozstępy – jak się pozbyć lini za pomocą masażu

Jak się pozbyć rozstępów, kiedy zależy nam na czasie i efekcie? Najważniejsze jest łączenie różnych metod. Pielęgnacja czy masaże nie będą miały sensu, jeśli zmiana diety będzie pozostawiała wiele do życzenia. Masaże na rozstępy można samodzielnie wykonywać w domu – ok. 3-4 razy w tygodniu. Wystarczy energicznie masować konkretny obszar ciała, zachowując kierunek „od dołu do góry” – na wzór kierunku płynącej krwi.

Rozstępy

Jak pozbyć się rozstępów, kiedy są już utrwalone?

Jak pozbyć się rozstępów, które zaczynają już zmieniać kolor na biały? Białe linie są oznaką utrwalonych zmian.

Mogą je zlikwidować technologiczne zabiegi takie jak na przykład:

  • Dermapen/Mezopen – wykonywana jest seria mikronakłuć, które dostarczają skórze substancje odżywcze, regenerujące naskórek.
  • Palomar Emerge – rodzaj lasera, który w kontrolowany sposób najpierw uszkadza, potem odbudowuje tkanki i skórę.
  • Pollogen Legend – urządzenie, które powoduje, że dzięki podgrzaniu temperatury tkanek do ok. 60 stopni Celsjusza, dochodzi do zwiększonej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego przez organizm.

Problem tego jak pozbyć się rozstępów występuje często, ponieważ jest wiele przyczyn. Kluczem do szybkiej redukcji jest wczesne działanie – warto rozpocząć je zaraz po tym jak zaobserwujemy pierwsze zmiany.


Bibliografia

1. D. H. McDaniel, Laser therapy of stretch marks, Elsevier, 2002
2. A. Tosti, M.P. De Padova, Atlas of mesotherapy in skin rejuvenation, Informa Healthcare, 2007
3. T.A. Musto, Scars and keloids. BMJ, 2004

2 komentarze Dodaj swoje
  1. Rozstępy są często wywoływane genetycznie, na co po prostu nie mamy żadnego wpływu ;d. Więc domowe metody na rozstępy i zmiana swoich nawyków raczej nie wiele nam pomogą w takim przypadku.

  2. zabiegi na rozstępy nie są dla wszystkich. Dla jendych mogą być zbyt drogie, a dla drugich szkodliwe ( mam tutaj na myśli przypadki, w których występują przeciwwskazania do takiego zabiegu ).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *