Metody usuwania i zabiegi na rozstępy

Rozstępy – ich rodzaje, predyspozycje pojawiania się na skórze

Rozstępy są zmianami skórnymi na skórze. Występują w dwóch fazach. Pierwsza faza jest łagodna – są to rozstępy w kolorze czerwonym lub purpurowym. Druga faza jest efektem zaniedbania i nieleczenia pierwszej fazy. Rozstępy przybierają wtedy kolor biały. Powstają między innymi na wskutek nieodpowiedniego nawilżenia skóry. Skóra powinna być codziennie nawilżana za pomocą odpowiednich kosmetyków. Powinny być przebadane dermatologicznie, hipoalergiczne i dopasowane do rodzaju cery. Kosmetyki powinny zawierać w swoim składzie kwas glikolowy, witaminę A, witaminę C. Są to różnego rodzaju kremy przeciw rozstępom, oliwki, olejki, balsamy, żele, toniki. Nie powinny zawierać substancji chemicznych, sztucznych barwników i aromatów aby nie podrażniać skóry.

Sprawdź naturalny krem na rozstępy Strialys

Krem na rozstępy Strialys

Rozstępy czerwone oraz purpurowe można usuwać za pomocą naturalnych domowych metod. Należą do nich:

 • odpowiednia dieta,
 • aktywność fizyczna,
 • masaże,
 • unikania wahania masy ciała (nadmiernego przybierania na wadze lub nadmiernego chudnięcia, w krótkim odstępie czasowym),
 • olej kokosowy,
 • sok z marchewki,
 • sok z ziemniaka,
 • masło kakaowe.

Rozstępy w kolorze białym są zdecydowanie trudniejsze do usunięcia. Aby skutecznie się ich pozbyć należy skorzystać z zabiegów na rozstępy oferowanych przez medycynę estetyczną.

Skuteczne, bezpieczne, bezbolesne, dające zdumiewające rezultaty – laserowe usuwanie rozstępów

zabiegi na rozstępy - przed i poJednym ze skutecznych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną jest laserowe usuwanie rozstępów. Jest to metoda, która przeprowadzana jest za pomocą specjalnego lasera. Jest to laser niestabilny, frakcyjny. Laser na rozstępy Palomar Emergge jest skuteczną metodą na pozbycie się rozstępów z dowolnej partii ciała. Laserowe usuwanie rozstępów polega na emitowaniu wiązki światła lasera, która przenika w głąb tkanek i tam walczy z problemem, na różnych głębokościach. W kontrolowany sposób usuwa martwy naskórek, za pomocą mikrouszkodzeń. W jego miejscu pojawia się nowy, zdrowy naskórek. Skóra pobudzana jest do produkcji nowych fibroblastów, a co za tym idzie do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna odpowiedzialne są za jędrność, elastyczność, sprężystość i gęstość skóry. Skóra zostaje poddana regeneracji, odbudowie.

Usuwanie rozstępów laserem jest skuteczną, bezpieczną, bezbolesną metodą, która daje zaskakujące efekty. Pierwsze rezultaty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Dla końcowego efektu potrzebna jest seria zabiegów, która uzależniona jest od rodzaju rozstępów oraz powierzchni, na której się znajdują. Laserowe usuwanie rozstępów przeprowadzane jest w gabinetach medycyny estetycznej, przez doświadczonych specjalistów. Zabiegi na rozstępy wykonywane są w komfortowych warunkach. Pozytywnie wpływa także na samopoczucie pacjenta.

Zabiegi na rozstępy oferowane przez medycynę estetyczną

Poza metodą laserową medycyna estetyczna posiada inne skuteczne zabiegi na rozstępy. Należą do nich między innymi:

 • Mechaniczny masaż, za pomocą specjalnego urządzenia Cellu M6 Integral. Zabieg polega na ugniataniu fałd skóry, za pomocą dwóch specjalnych rolek. Skóra stymulowana jest do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.
 • Zabieg Dermapen/Mezopen jest to zabieg, który przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia, które kształtem przypomina długopis. Zabieg polega na kontrolowanych, licznych wkłuciach w głąb skóry, dostarczając jej przy tym niezbędnych składników odżywczych. Stymuluje skórę do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.
 • Zabiegi na rozstępy to także Maximus oraz Surgen. Łączy je połączenie ze sobą dwóch metod, które przeprowadzane są w jednym czasie, W przypadku zabiegu Surgen wykorzystuje się impulsy elektryczne oraz radiofrekwencję.

W przypadku zabiegu Maximus wykorzystuje się aktywność mięśni oraz trójpolarną falę radiową. Zabieg podgrzewa tkanki, obkurcza je, regeneruje, doprowadza do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Zabiegi na rozstępy oferowane przez medycynę estetyczną są skuteczne, bezpieczne, dające zdumiewające efekty. Skóra po serii zabiegów staje się zdrowa, piękna, odżywiona, elastyczna, jędrna, sprężysta, gęsta, nawilżona, bez zbędnych mankamentów w postaci rozstępów.

Medycyna estetyczna posiada bogatą ofertę zabiegów, które przeznaczone są do walki z nieestetycznymi zmianami skórnymi w postaci rozstępów. Są to skuteczne, bezpieczne zabiegi. Przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów w komfortowych warunkach. Nie dają skutków ubocznych. Dzięki tym metoda można pozbyć się rozstępów w bezinwazyjny sposób bez konieczności operacji plastycznych, stosowania skalpela. Dzięki tym zabiegom nie tylko poprawi się nasz wygląd, wizerunek estetyczny, ma to także ogromny wpływ na psychikę oraz poprawę samopoczucia.

Bibliografia

1. Walter K.H., Krause W.K.: Cutaneous manifestations of endocrine diseases. Springer, Berlin Heidelberg, 2009
2. Julia A.J., Leonhardt J.M., Heymann W.R.: Autoimmune thyroid diseases: etiology, pathogenesis, and dermatologic manifestations. J Am Acad Dermatol 2003
3. Daven N., Doshi M.D., Marianna L., Blyumin M.D., Alexa B., Kimball M.D.: Cutaneous manifestations of thyroid disease. Clin Dermatol 2008
4. Hossain B., Drake W.M.: Acromegaly. Medicine 2013

12 komentarzy Dodaj swoje
 1. Moja skóra była w katastrofalnym stanie gdy przytyłam (miałam ciężki okres w życiu). Rozstępy pojawiły się na brzuchu, nogach i pośladkach. Niestety, było już za późno na domowe zabiegi na ich usuwanie. W końcu wzięłam się za siebie, zaczęłam ćwiczyć i stosować dietę – stan mojej skóry się polepszył, ale rozstępy zostały, dlatego skorzystałam z zabiegu na laserowe usuwanie rozstępów. Nie żałuję 😉

 2. Moim zdaniem najlepszą metodą na usuwanie świeżych rozstępów jest stosowanie kremów i olejków. W moim przypadku takie domowe zabiegi bardzo pomogły. Oczywiście, gdy rozstępy są już „stare” i białe najlepiej pomóc sobie zabiegiem laserowym. Mi się akurat udało uratować skórę w domu 🙂

 3. Jakiś rok temu skorzystałam z zabiegu na usuwanie rozstępów laserem. Moje rozstępy były już niestety białe, ale laser szybko je załatwił.

 4. Stosowałam różne kremy na rozstępy. Niestety, nie wiedziałam, że te zabiegi nic już nie dadzą, ponieważ rozstępy były już białe. Myślałam, że już nigdy moja skóra nie będzie wyglądać tak samo, ale dowiedziałam się o laserze. Oszczędziłam pieniądze i poszłam je usunąć. Najlepsza decyzja w moim życiu 😀 Polecam ten zabieg!

 5. Jako nastolatka miałam czerwone rozstępy na biodrach, po jakimś czasie stały się białe i zaczęłam się wstydzić mojej skóry. Skorzystałam z laserowego zabiegu usuwania rozstępów, bardzo polecam tą metodę.

 6. Moja skóra na brzuchu bardzo ucierpiała po ciąży, ale udało mi się ją odratować laserowym zabiegiem na rozstępy. Moim zdaniem to najbardziej skuteczna metoda.

 7. O tych domowych zabiegach na rozstępy nie wiedziałam 🙂 Mam dużo czerwonych rozstępów, spróbuję je usunąć domowymi metodami, ale jeśli się nie uda nie będę miała nic przeciwko skorzystaniu z laserowego zabiegu usuwania rozstępów.

 8. Dziewczyny, serio… nie bójcie się tego lasera. To jest naprawdę bezbolesne, nawet nie poczujecie tego na swojej skórze. Nie ma innego sposobu na pozbycie się białych rozstępów.

 9. Strasznie się bałam laserowego usuwania rozstępów. Myślałam, że to będzie bolesne dla mojej skóry. Jednak laser nie taki straszny – zabieg był bezbolesny, a moja skóra odzyskała swój dawny wygląd (rozstępy zniknęły).

 10. Dieta, ćwiczenia, krem – wdrożyłam te trzy rzeczy w swoje życie i stan mojej skóry się bardzo polepszył, czerwone rozstępy zaczęły znikać! Białe niestety zostały, dlatego niedługo wybieram się do salonu kosmetycznego na zabieg laserowy.

 11. Przez rozstępy popadłam w kompleksy. Przestałam chodzić na basen i plażę. Bałam się, że ludzie pomyślą, że moja skóra jest obrzydliwa. Za wszelką cenę chciałam je usunąć. Z perspektywy czasu wiem, że moje obawy były bezsensowne, ponieważ rozstępy to rzecz naturalna i każda kobieta je ma. Umówiłam się jednak na zabieg laserowy i się ich pozbyłam. Odzyskałam pewność siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *